Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/clients/670df0887837b9922f20cf65f9464851/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2851

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/clients/670df0887837b9922f20cf65f9464851/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2855

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/clients/670df0887837b9922f20cf65f9464851/web/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Silmäklinikan reissua ja polttareita -Amalian harvinainen sairaus
 

Silmäklinikan reissua ja polttareita

Heippa kaikille! Tulikin pitkä tauko blogin parista, sillä ajatukset olivat viime viikolla aika tiivisti ystäväni lauantaisissa polttareissa. Polttarit onnistuivat todella kivasti ja tuleva morsian, kuten me kaikki muutkin nautimme päivästä tosi paljon! Muutaman viikon kuluttua juhlitaan häitä enkä malta enää odottaa tätä suurta päivää.

mopo

Perjantaina piipahdimme silmäklinikalla, jossa Amalialla oli kontrolliaika. Kaikki oli hienosti ja jatkamme samoilla silmätipoilla. Seuraava aika onkin sitten vasta elo-syyskuussa. Me matkasimme tällä kertaa silmäklinikalle Johnnyn äidin kanssa, joka kuskasi meidät meidän autolla Helsinkiin. Milo oli mukana ja mummi katsoi sitten pojan perään, kun me Amalian kanssa olimme lääkärin luona. Reissu meni oikein mukavasti ja nopeasti ja kontrollin jälkeen kävimme vielä jäätelöllä silmäklinikan kahvilassa.

Kotimatkalla Milo nukahti autoon, mutta jatkoi unia vielä pitkän aikaa kotona. Me tytöt siivoilimme tällä välin ja Milon herättyä lähdimme viettämään loppupäivän siskoni perheen luokse. Pakkasin lapsille yökkäritkin mukaan ja käytin heidät suihkussa siskon luona ja näin pääsimme miltein heti kotiin tultuamme yöunille. Isi oli perjantaipäivän työmatkalla ja palasi lauantai-iltana vasta kotiin tai oikeastaan omille vanhemmilleen, sillä isi meni lasten kanssa sinne yökylään, sillä juhlimme polttareita meillä.

Olo on edelleen juhlinnan jälkeen väsynyt eikä ihan skarpimmillaan vieläkään, mutta kyllä tämä tästä. Tällä viikolla suunnitelmiin kuuluu tulevan äitienpäivän kunniaksi kahvit Amalian päiväkerhossa, yhdet leikkitreffit, vanhimman kummipoikani syntymäpäiväjuhlat Porvoossa sekä varmasti rutkasti ulkoilua!

mopo

Huomenna juttua siitä, kuinka minusta on kuoriutunut lunkimpi vanhempi sekä puoliso pienten hyväksi todettujen keinojen avulla, joten olkaahan kuulolla, jos löytyy joku hermoheikko, joka haluaa muuttua!

Mukavaa viikkoa kaikille, puss <3

9 Comments
  • Ensku
    Posted at 13:50h, 08 toukokuun Vastaa

    Miten vietätte äitienpäivää ja missä? Onko teilä molemmimilla omat autot?

    • Johanna
      Posted at 14:20h, 09 toukokuun Vastaa

      Ihan kotosalla, mutta voi olla, että mennään syömään Johnnyn vanhemmille iltapäivällä 🙂 On meillä molemmilla omat autot 🙂

  • Ensku
    Posted at 13:54h, 08 toukokuun Vastaa

    Miten pukeudutte tämän viikon ulos?

    • Johanna
      Posted at 14:20h, 09 toukokuun Vastaa

      Säiden mukaan 🙂

      • Ensku
        Posted at 15:38h, 09 toukokuun Vastaa

        Kesävaatteisiin.Satakunnassa ainakin kylmät ilmat eikä tarkene kesävaatteila.Mutta sinä tykkäät jo käyttää kesävaatteita mikäa siinä.

  • lillamy
    Posted at 16:46h, 08 toukokuun Vastaa

    Hienoa, että silmäklinikalla meni hyvin <3 noin toiminnantäyteisen päivän jälkee uni maistui lapsille varmaan hyvin kun saavuitte kotiin! 🙂 ja voi että, mäkin haluan polttareihin!! 😀

    • Johanna
      Posted at 14:21h, 09 toukokuun Vastaa

      Jep hyvin juu ja uni tuli aika nopeasti molemmille <3 Amalian glaukooma on ollut nyt jo pitkään tosi hyvin kurissa, leikkauksesta oli iso hyöty! Polttarit on ihan parhaita!! 🙂

  • Jensku
    Posted at 21:40h, 08 toukokuun Vastaa

    Hyvä että kaikki oli hienosti! 🙂 ja todellakin odotan seuraavaa postausta, terveisin välillä vähän hermoheikko äiti 😀

    • Johanna
      Posted at 14:22h, 09 toukokuun Vastaa

      Hahhhaaa no tänään illalla tulee 🙂 Ja hienoa juu <3 <3

Post A Comment